top of page

ללמוד להצליח 

קאוצ'ר אישי לנוער

בני הנוער של היום חשופים לגירויים רבים ומגיל צעיר במיוחד.

זו הסיבה בעליה החדה של בעיות קשב וריכוז ושימוש בתרופות כאלו ואחרות על מנת "לעזור" לילדים ובני נוער רבים "להתאפס" ולאפשר להם התנהלות יומיומית בצורה טובה יותר.

אפשרויות הבילוי הרבות שיש כיום בדמות מועדוני נוער, מרכזי קניות ופארקים של התגודדות בני נוער וכמובן השפעות הטכנולוגיה בדמות טלוויזיה רב ערוצית, אינטרנט ובעיקר שימוש מוגבר בסלולר לצרכים שונים, הפכו בני נוער רבים לבעלי בעיות בתפקוד היומיומי, היעדר תקשורת חברתית או משפחתית והתנהלות חיים שאינה נכונה.

 

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר "לאפס" את הנער\ה ולאפשר מיקוד טוב יותר במה שחשוב עבורם והצבת מטרות ויעדים להגשמה והצלחה היא באמצעות אימון אישי לנוער בגילאים שונים.

אחת הדרכים האפקטיביות ביותר "לאפס" את הנער\ה ולאפשר מיקוד טוב יותר במה שחשוב עבורם והצבת מטרות ויעדים להגשמה והצלחה היא באמצעות אימון אישי לנוער בגילאים שונים.

מהו אימון אישי לנוער?

אימון אישי לנוער נועד לחולל שינוי בתודעה של בן הנוער למצבו הקיים, בעיות שהוא סובל מהן אם במודע או שפחות במודע, גורמים המשפיעים עליו לרעה, התנהלויות שאינן נכונות עבורו ובעיקר לאפשר לו לחזור למסלול הנכון ולבנות מטרות ויעדים להגשמה עתידית בטווח הרחוק והקרוב.

 

אימון אישי לנוער מתמקד במספר התנהלויות שיש לשפר עבורו:

• התנהלות בנושא הלימודים

• התנהלות בחברה ובסביבה

• התנהלות במסגרת המשפחה

• התנהלות רגשית אישית

אימון אישי לנוער נוגע בכל התנהלות שכזאת, מאפשר חשיפה לרע שבא ולטוב שבא ושם מטרה כיצד להפטר מהרע ולחזק את הטוב. כל זאת עם יעדים ומטרות להשגה במסגרת אותה התנהלות (שיפור תקשורת עם ההורים, מציאת זוגיות, הרחבת מעגל חברים וכדומה).

 

כל אימון שכזה הוא בעל הרכב שונה ומותאם לנער\ה שבמסגרת התהליך.

האימונים כוללים 10 עד 20 מפגשים כאשר השינוי אמור להתחיל מהמפגש השלישי או הרביעי ובעיקר מבן הנוער עצמו וההבנה שלו למצב ולשינוי שיש לבצע לשיפור המצב הקיים.

קואוצ"ינג לבני נוער

אימון אישי מוכר בתור תהליך שעוברים אנשים בוגרים שכבר התעצבו. אם שינויים משמעותיים יכולים לחול אצל אדם שכבר התעצב, על אחת כמה וכמה אצל בני נוער אשר עדיין לא סיימו את ההתפתחות שלהם הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית ורגשית. קואוצ ינג לבני נוער הוא דרך מצוינת לעזור לבני נוער שתקופת הנעורים היא לא קלה עבורם ועבור משפחתם. בתקופה זו מתמודדים בני הנוער עם אתגרים רבים כמו לחץ בלימודים, לחץ חברתי ובכלל בלבול לגבי מי שהם. קואוצ ינג לבני נוער מתמקד מיוחד בנושאים אלה ומותאם באופן אינדיבידואלי לכל נער או נערה.

מה כולל קואוצ"ינג לבני נוער

קואוצ'ינג לבני נוער נבנה באופן אישי לכל מתאמן על פי היכרות איתו. האימון יכול לעסוק בנושאים שונים: התנהלות בנושא לימודים, למשל ארגון נכון יותר של זמן, עמידה במטלות, כיצד להתנהל בשיעורים ולהצליח להתרכז במשך זמן רב. נושא אחר הוא התנהלות חברתית: איך להתבטא במסגרת חברתית, איך ליצור קשרים ולשמור עליהם, איך לתקשר בצורה טובה גם פנים מול פנים, איך לשתף פעולה ועוד. יש הבוחרים לעסוק גם בהתנהלות בתוך המשפחה. גם המשפחה היא מסגרת חברתית שיש בה היררכיה וחשוב ליצור תקשורת פתוחה, לדעת לשתף וגם לבטא את הרצונות והצרכים. קואוצ ינג לבני נוער עוסק רבות גם בקשר ובהיכרות של כל אחד עם עצמו, בהשלמה וקבלה של חוזקות וגם חולשות.

איך לבחור מאמן לבני נוער?

בני נוער נמצאים בשלב בו הם מפתחים את האינדבידואל שלהם ולא  בהכרח ישתפו פעולה עם תהליכים המונחתים עליהם מלמעלה ע"י ההורים. לכן, כאשר מחפשים מאמן לנער או נערה חשוב שתהיה לו קודם כל גישה מצוינת לבני נוער, שיהיה בעל ניסיון רב בעבודה איתם גם בדרכים אחרות, למשל החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. חשוב שהמאמן ייתן למתאמן תחושה שהוא בוגר ויש אמון מלא בו. מעבר לכך צריך להיות למאמן ניסיון רב בקואוצינג בכלל עם דגש על קואוצ ינג לבני נוער.

יהודה ציפורי הוא מאמן אישי למבוגרים וגם לבני נוער. הוא עסק שנים רבות בחינוך, כולל עם נוער בסיכון כך שהוא מצליח להגיע לכל נער או נערה. מוזמנים ליצור קשר.

אימון אישי לבני נוער

גיל הנעורים הוא מצד אחד אחת התקופות היפות בחיים בה הכל פתוח ואפשרי. מצד שני, זו תקופה מורכבת שמעמידה בפני בני הנוער אתגרים רבים, במיוחד היום בעידן הרשתות החברתיות שיוצרות לא מעט בלבול. זוהי גם תקופה בה ישנה אצל רבים נטייה להתכנסות והסתגרות מול ההורים. אפשר לעבור את הדברים בצורה קלה יותר אם ישנה מודעות לדברים מסוימים וגם מקבלים כלים איך להתמודד איתם. אימון אישי לבני נוער עוסק בכל הנושאים שיכולים להטריד בני נוער: התמודדות עם לימודים, התמודדות חברתית ובכלל התמודדות אישית ורגשית.

אימון אישי לבני נוער: היכרות פנימית עמוקה וכלים להתמודדות

כדי להתמודד עם קשיים ובכלל נושאים שמטרידים בצורה טובה יותר, צריך אדם באופן כללי, לאו דווקא בני נוער, להכיר את עצמו טוב יותר, להכיר את החוזקות והחולשות שלו, דפוסי מחשבות והתנהגות שמובילים לכדי בחירה בדרך פעולה כזאת או אחרת. אם אצל מבוגרים דפוסי מחשבה והתנהגות התקבעו וקשים יותר לשינוי, אצל בני נוער דברים עדיין בהתפתחות ועדיין לא התקבעו כך ששינויים בצורת המחשבה והאמונות הם קלים יותר. אימון אישי לבני נוער יפרק סיטואציות לגורמים, יראה לאותו נער או נערה מה גרם להם לבחור בדרך הפעולה בה בחרו, האם אותם דפוסי חשיבה הם בהכרח נכונים והאם שינוי, אפילו קטן, היה עוזר להם להתנהל אחרת.  התהליך רלוונטי לכל תחום ולכל קושי.

בחירה נכונה של מאמן- צעד בתהליך שיעברו הבן או הבת שלכם

הצעד החשוב מבחינתכם כהורים הוא בחירת מאמן המתאים לילד או לילדה שלכם. חשוב לתת להם מקום בבחירה לאחר סינון שנעשה על סמך בדיקת הרקע של המאמן, ההכשרה שעבר, הרקע שלו והיבטים מקצועיים אחרים. לאחר שבחרתם כמה מאמנים העומדים בדרישות, תנו לנער או הנערה להחליט מי מאלה המתאים להם ביותר. כדי שהתהליך יצליח חשובה כימיה בין הנער או הנערה לבין המאמן, שהמתאמן ייתן במאמן אמון ויראה בו דמות נוספת שאפשר לשתף אותה בעובר עליו, ממש כמו אח בוגר רק עם ניסיון וידע רבים בתחום.

יהודה ציפורי הוא מאמן אישי המתמחה גם באימון בני נוער. ההכשרה המלאה שעבר בקואוצ'ינג והניסיון כמאמן יחד עם הרקע שלו כאיש חינוך מאפשרים לו להגיע לבני הנוער ולסייע להם במה שנדרש. מוזמנים ליצור קשר.

קבע פגישת היכרות חינם
bottom of page